Prečo preferujeme Direct Trade (a nie Fair Trade)?

“Direct Trade” znamená obchod na priamo, kde produkty putujú od farmára priamo k finálnemu spotrebiteľovi. Tým že sa jedna o obchod na priamo, mame pod kontrolou každý krok výroby, výberu vstupných materiálov, kontroly kvality a starostlivosti o ľudí.

“Direct Trade” nás nadchla už v roku 2012, a práve preto sa tejto krásnej filozofie podnikania držíme už roky.

Poďme si teda porovnať Direct Trade verzus Fair Trade. Prvý veľký rozdiel medzi týmito dvoma konceptmi podnikania nájdete v kvalite vyhotoveného produktu.

Direct trade koncept umožňuje priamy “feedback” medzi farmárom a finálnym spotrebiteľom. Vezmime si napríklad našu produktovú líniu kokosových cukrov.

Vďaka spoluprácam s prestížnymi šéfkuchármi, výrobcami, značkami (napríklad v rámci Slovenska, kde spolupracujeme s rôznymi značkami ako je LYRA Chocolate, Herbert Sirupy, kaviarne Foxford, Culinarium restaurant šéfkuchára Gaba Kocáka, Benčík Culinary Group, kaviarne Moods, Tinkine Recepy atd.) vzika priamy feedback (cize hodnotenie) od zákazníkov ktorý s naším kokosovým cukrom dennodenne pracujú. Na základe týchto hodnotení sme v prípadnej situácii schopný zareagovať, pozmeniť postup prípravy a naučiť našich farmárov akýmkoľvek novým zmenám.

Naopak, v prípade Fair Trade kde sa jedna o nákup nie od farmárov nepriamo ale od farmárskych cooperative (farmárske skupiny). Finálny produkt je zmesou surovín od rôznych farmárov v rôznych druhoch kvality. Pri tomto koncepte sa nehladí na kvalitu. Ide len o to aby produkty pochádzali z cooperative (farmárskych skupín) a tým pádom mohli mat pečiatku Fair Trade. Bohužiaľ, priamy kontakt farmára so zákazníkom neexistuje. Farmári sú tým pádom neinformovaný o možnosti vylepšenia výroby, kontroly kvality a spracovania produktu.

Druhou neodmysliteľnou časťou Direct Trade je priama starostlivosť o ľudí. V prípade Direct Trade sa jedna o starostlivosť o ľudí na priamo. Každý farmár je samostatná jednotka, ktorý dostáva peniažky na ruku (v našom prípade je to 2 až 3 krát viac ako farmári, ktorí pracujú pre skupiny lokálnych nákupcov ktoré predávajú zahraničným exportérom komodít).

Bohužiaľ v prípade Fair Trade sa jedna o prerozdeľovanie peňazí formou spomínaných cooperative (farmárskych skupín). Fungujú spôsobom že jeden človek rozdeľuje peniažky pre stovky až tisícky farmárov. Farmári sú tým pádom odkázaní na čestnosť hlavy skupiny, čo sa v mnohých prípadoch  odzrkadľuje na neľahkých životných podmienkach na úkor vreciek ľudí, ktorí im peniaze prerozdeľujú.

Ako vidíte sami, rozdiel medzi týmito dvoma konceptmi je naozaj veľký.

Náš Direct Trade spôsob nám umožní produkovať produkt, ktorý je neustále hodnotený finálnymi zákazníkmi. Je ručne spracovaný (v prípade Kokosového Cukru Originál – od zberu nektáru, výroby, kontroly kvality až po balenie finálneho produktu), a  umožňuje nám poskytovať maximálnu starostlivosť.  A starostlivosť treba venovať nielen výrobnému procesu, ale najmä tím, bez ktorých by produkt neexistoval > farmárom, ich rodinám a komunite.
Viete, spokojnosť ľudí, ktorí produkt pripravujú sa prirodzene odzrkadlí na kvalite a chuti produktu. Takto vzniká krásny vzorec, ktorého sa držíme už roky: spokojný farmár = spokojný zákazník.

Veríme, že inšpiráciu v tomto článku nájdu aj predajcovia, obchodníci so zdravou výživou, a každý záujemca o zdravé produkty, keďže je dôležité vedieť, ako sa produkt vyrába a ako je postarané o ľudí, ktorí ho pripravujú.