Je kokosový cukor zdravší ako trstinový, hnedý alebo biely cukor?

Nepochybne áno. Okrem jeho úžasnej karamelovej chuti, je obrovským rozdielom aj jeho nízky glykemický index 35 (index trstinového cukru je 58, index hnedého a bieleho cukru je 64). Kokosový cukor je prírodné sladidlo vhodné nielen pri chudnutí, ak si neradi odopierate sladké.

Dodáva vám energiu pri každodennej činnosti bez náhlych nárastov hladiny cukru v krvi, ako je bežné ihneď po konzumácii trstinového, hnedého či bieleho cukru.

Výhodou je taktiež vysoký obsah minerálov v porovnaní s ostatnými sladidlami. Kokosový cukor má oproti hnedému cukru dvakrát vyšší obsah železa a štyrikrát vyšší obsah magnézia, či desať-násobne väčší obsah zinku.

Kokosový cukor je veľmi chutné, zdravé, trvanlivé a hlavne prírodné sladidlo. Naviac je veľmi bohaté na vitamíny, minerály a aminokyseliny. U nás predávaný kokosový cukor je čisto prírodná, nerafinovaná látka pripravená ručne a s láskou.

Vďaka jeho chuti podobnej karamelu, je použiteľný takmer všade,  kde si ho viete predstaviť. Má širokú využiteľnosť. Napríklad ako sladidlo kávy a čaju, kakaa, kokteilov, prísada do pečenia, zmrzlín, pudingov. Taktiež ho môžete použiť ako náhradu iných prírodných cukrov a sirupov, na rôzne druhy dezertov, omáčky a koláče. Vyskúšajte jeho úžasnú karamelovú chuť pri príprave akýchkoľvek jedál a spravíte niečo nielen pre nezameniteľnú výslednú chuť, ale aj pre vaše zdravie.

Kokosový cukor originál od Chute Indonézie je ručne pripravované, prírodné, nízko glykemické sladidlo pochádzajúce priamo zo slovensko-indonézskeho direct trade projektu na Jáve.

Získal si ľudí nielen jeho nezameniteľnou karamelovou chuťou ale aj týmito benefitmi:

 100% čistý BIO kokosový cukor, bez pridaných sladidiel.

– Prírodný a ručne pripravovaný bio produkt.

– Nízky glykemický index – pre lepšiu kontrolu hmotnosti.

– Vysoký obsah minerálnych látok:  magnézia, zinku,  železa, vitamínov B1, B2, B3, B6 a C.

– Direct Trade: získavaný od skupiny farmárov dodržiavajúcich pravidlá organického farmárčenia s ktorými spolupracujeme už roky.